Strona głównaDodaj do ulubionychPowiększ tekstZmniejsz tekst
Strona główna
 
Menu
Ośrodki kultury<<

Dom Literatury w Łodzi
ul. Roosevelta 17
90-056 Łódź
tel.: +48 (42) 636-68-38
fax: +48 (42) 636-06-19
e-mail: kontakt@dom-literatury.pl
www: www.dom-literatury.pl/bip/strona-glowna/

Dyrektor: Przemysław Owczarek
Zastępca: Balbina Bruszewska

Specyfika działalności: imprezy promujące teatr, literaturę i muzykę.

Powstało w roku 1982. Przez ostatnie lata działalność skoncentrowana była na prezentacji i promocji współczesnej literatury i teatru. Program przygotowany jest z myślą o odbiorcy młodocianym, jak i dorosłym, wyrobionym i poszukującym. Propozycje ŚFK są pomyślane jako przeciwwaga dla tzw. kultury masowej. Przygotowują odbiorców do poznania nowatorskich i kreatywnych dokonań twórców sztuki najnowszej, uwrażliwić i wyrobić nawyk czynnego uczestnictwa w kulturze. Poza standardową działalnością obejmującą edukację kulturalną dzieci i młodzieży, dbałością o rozwój nieprofesjonalnego ruchu artystycznego (Zespół Wokalny Muzyki Dawnej MADRIGALE i Kabaret BI-BA-BO), ŚFK prowadzi działalność klubową we współpracy z Oddziałem Łódzkim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Państwowym Instytutem Wydawniczym, Stowarzyszeniem Literackim im. K.K. Baczyńskiego oraz Kabaretem KAPOTA.

Działania w dziedzinie literatury to przede wszystkim cykl literacki PISARZ NA FORUM, w którym prezentowane są sylwetki znanych autorów i tłumaczy m.in. Jerzego Jarniewicza. Jerzego Pilcha, Antoniego Liberę i in.
Drugim realizowanym w tym nurcie cyklem jest FORUM LITERACKIE, które prezentuje sylwetki młodych autorów i grupy literackie. Cykl współrealizowany jest ze Stowarzyszeniem Literackim im. K.K.Baczyńskiego.

Podstawowe działania w dziedzinie teatru skupiają się wokół "SCENY FORUM", w ramach której prezentowane są małe formy teatralne zarówno z nurtu profesjonalnego jak i ciekawe dokonania grup amatorskich

Śródmiejskie Forum Kultury jest organizatorem LETNIEJ SCENY FORUM, w ramach której, przez całe lato (lipiec i sierpień), proponowane są publiczności atrakcyjne przedstawienia kameralne.

Cyklem promującym muzykę są działania p.n. FORUM MUZYCZNE, w ramach którego prezentowani są młodzi instrumentaliści i zespoły kameralne.
Drugim cyklem w tej dziedzinie są PIOSENKI NA FORUM w ramach którego proponowane są słuchaczom recitale w różnych gatunkach piosenkarskich - od poezji śpiewanej do piosenki kabaretowej.

Godziny otwarcia ŚFK - pon. -pt. 8.00 - 22.00


Informację zmodyfikował(a): Sylwia Stańczyk (2017-06-20)
Rejestr zmian | Statystyka | Liczba odwiedzin: 25668
Redakcja     Administracja     Wykonanie:  P®ESTO